MedLAN HistoStream 2.0 to system do makrofotografii i telekonferencji, dedykowany do zastosowania na stanowiskach wykrawania materiału w zakładach patomorfologii oraz jako uzupełnienie funkcjonalności telepatologii w systemie PatARCH.
Makrofotografia:
- Wykonywanie zdjęć w jakości 3,6 Mpix (2560x1440 pikseli).
- Ruchoma głowica kamery zapewniająca zoom optyczny x25 oraz zmianę obserwowanego obszaru (lewo/prawo/góra/dół) bez konieczności dotykania kamery.
- Sterowanie głowicą kamery z poziomu aplikacji.
- Funkcja automatycznego ustawiania ostrości (autofocus).
- Funkcja programowania do 3 pozycji domyślnych (home) w zakresie położenia kamery oraz poziomu powiększenia (zoom) z możliwością szybkiego przywrócenia do niej kamery jednym przyciskiem w aplikacji.
- Praca pełnoekranowa z możliwością domyślnego wyświetlania aplikacji na drugim monitorze, nie przeszkadzając w równoległej pracy z systemem laboratoryjnym.
Telekonferencje:
- Możliwość zestawienia telekonferencji pomiędzy stanowiskiem wykrawania materiału, a zdalnymi patomorfologami.
- Możliwość stworzenia dodatkowych pokojów konferencyjnych, w których diagnozujący mogą dyskutować swoje przypadki w czasie rzeczywistym.
- Obsługa transmisji zarówno dźwięku jak i obrazu w adaptacyjnej jakości, zależnej od jakości połączenia sieciowego.
- Wykonywanie wszystkich funkcji makrofotografii przy jednoczesnym streamingu obrazu.
Integracja z systemem PatARCH:
- Automatyczna autoryzacja użytkownika w systemie MedLAN HistoStream na podstawie zalogowanego użytkownika w systemie PatARCH.
- Dostęp do pokoju konferencyjnego jednym kliknięciem z poziomu głównego menu systemu.
- Kontekstowe wykonywanie zdjęć makro i dodawanie ich jako załącznika obrazowego z poziomu systemu PatARCH.
- Możliwość pobrania w trakcie jednej sesji wielu ujęć tego samego materiału, bez konieczności kilkukrotnego wywoływania funkcji kamery.
Informacje techniczne:
- Rozwiązanie dostarczane po stronie serwerowej jako odrębna maszyna wirtualna (virtual appliance), bez dodatkowych kosztów licencyjnych dla szpitala.
- Kamera podłączana jest do stanowiska komputerowego za pomocą interfejsu USB (wymaga dodatkowego zasilania 230V, zasilacz w komplecie).
- Opcjonalne przyciski nożne podłączane są do stanowiska komputerowego za pomocą interfejsu USB (nie wymagają dodatkowego zasilania).
- Niewielkie wymiary kamery umożliwiają bezproblemowy montaż w górnej części dygestoriów. Dostępne są zestawy montażowe do dygestoriów, dostarczane wraz z kamerą po uzgodnieniu warunków montażu.
- Możliwość dołączenia kolejnych kamer do jednego serwera systemu telekonferencyjnego.